Návrat do normálu mohou zkomplikovat závislosti

Novinky

Náchylnost k závislostem, kterou přinesla pandemie a práce z domova, nám může zkazit radost z ústupu covidové éry. Konkrétně můžeme vinit nedostatek společenského života, strach o blízké a práci nebo změnu režimu a nové povinnosti spojené například s distanční výukou.

Ne každý to ustojí, a tak sáhne třeba po sladkostech, počítačových hrách, nebo alkoholu. Podobně se v tomhle případě mohou cítit studenti na distanční výuce i zaměstnanci na nuceném home officu. V domácnostech pak stoupá míra agrese právě k vůli alkoholu, a u žáků naopak klesá schopnost vstřebávat nové vědomosti. Rizikem může být také workoholismus zapříčiněný nejasně rozděleným časem na práci a volný čas.

To, že z domova během pandemie pracovali víc, přiznává 85 % zaměstnanců. Z toho důvodu jim nezbývá čas na rodinu, koníčky a společenské vazby. Pro firmy ale workoholik v žádném případě není výhrou. Důsledkem workoholismu je totiž porucha soustředění, podrážděnost, impulzivita a v důsledku tedy zhoršení pracovního výkonu.

Jako prevence mohou fungovat zaměstnanecké benefity. Obor vcelku pružně zareagoval na digitalizaci našich životů. Díky tomu je v nabídce například online jóga, jazykové kurzy a nebo i konzultace s psychologem.

Ruben Vančo

Autor

Ruben Vančo Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.